Școala Gimnazială Nr 1 Pantelimon primește tablete și echipamente noi pentru uz școlar

Cererea de finanțare din fonduri europene, prin Programul Operațional Competitivitate, a proiectului depus de orașul nostru: ”Desfășurarea în bune condiții a serviciului public de educație în mediul online pentru anul școlar 2021-2022 la Școala Gimnazială nr. 1 din Orașul Pantelimon, județul Ilfov” a fost aprobată.Pentru că primarul Marian Ivan își dorește pentru toți elevii condiții optime de învățat împreună cu Consiliul local vor achiziționa in cadrul proiectului:
– 1500 tablete de uz școla cu acces la internet pentru 24 de luni pentru 1500 elevi
– 155 de laptopuri pentru profesori și sălile de clasă
– 55 de tablete interactive pentru sălile de clasă
– 55 de camere web pentru sălile de clasă
– 2 camere web de conferințe
– sistem management dispozitive: 1767 buc.
„Este un proiect necesar pentru elevii și profesorii din orașul nostru, pentru a beneficia de toate echipamentele și dispozitivele necesare desfășurării activității didactive în sistem online sau la distanță” a precizat edilul.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *