ANUNȚ! Verificări la apometre si branșamente de apă la GRUIU

”Bună ziua!

În perioada cuprinsă între 24 mai și 30 iunie, se vor desfășura verificări amănunțite la apometrele și branșamentele de apă din toate satele comunei noastre. Aceste acțiuni sunt necesare pentru a asigura o gestionare eficientă a resurselor de apă și pentru a ne asigura că toți locuitorii noștri beneficiază de servicii de calitate.

În cadrul acestor verificări, se va acorda o atenție deosebită identificării persoanelor care nu dispun de apometre sau care nu au încheiate contracte de furnizare a apei. În conformitate cu legislația în vigoare, persoanele găsite în situațiile mai sus menționate vor fi sancționate conform prevederilor legale.

Vă reamintim faptul că apa de la rețea este destinată utilizării strict în scopuri casnice.

Vă rugăm să luați în considerare aceste informații și să cooperați cu echipele noastre de verificare. Este în interesul nostru comun să avem o gestionare responsabilă a resurselor de apă și să ne asigurăm că toți locuitorii comunei noastre beneficiază de servicii adecvate.

Vă mulțumim !”- au declarat reprezentanții administrației locale din localiatea Gruiu.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *